Przejdź do

W tej sekcji odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania naszych klientów.

 • Jakie okna kupić

  Najważniejszą cechą okna w naszym klimacie musi być jego niski Współczynnik Przenikalności Ciepła, czyli ile energii cieplnej przenika przez okno na 1m2.

  Pamiętaj że współczynnik jest inny dla każdego wymiaru okna ponieważ składa się z profili oraz szyby. Co z tego jeśli sprzedawcy podają wartość 0,5W/mk2, jest to zazwyczaj przenikalność samej szyby a nas interesuje całe złożenie szyby plus profile.  Dlatego proś o wyliczenia dla każdej pozycji oddzielnie, im niższy współczynnik tym mniejsze straty ciepła.

   

 • Jakiej firmy okna kupić?

  Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld sprzedaje systemy okienne, drzwiowe. Na aktualną i przyszłą pozycję największego lidera w branży pracuje ponad 5400 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków  Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo, konsultacje na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż.

  Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2020 roku obrót w wysokości 1,670 miliarda euro.

 • Dlaczego okna Aluminiowe są Lepsze ?

  Rynek stolarki przyzwyczaił nas do wszędobylskich okien PCV, niestety technologia okien Plastikowych wzmacnianych stalą nie nadąża za stale powiększającymi się wymiarami otworów okiennych. Jeszcze kilka lat temu pracowaliśmy na standardowych wymiarach okien, można je było dostać wprost z magazynu od ręki.

  W tej chwili różnorodność konfiguracji jest tak wielka iż wszystkie okna produkujemy na zamówienie.  Statyka okien PCV ma swoje granice, które powoli zostają przekroczone i wtedy zaczynamy mówić o materiale aluminiowym który posiada dużo lepszą statykę, niższą wagę oraz o wiele lepsze możliwości konfiguracji,  Kolory, okucia, szyby, tutaj granicą jest tylko wyobraźnia inwestora, dzięki systemowi Aluron AS110, możemy wykonać otwierane okna powyżej 300cm wysokości…