Przejdź do

Zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnego systemu B2B

PUMAR jest producentem stolarki otworowej – branża konstrukcyjna, specjalistyczna, produkcja oparta na szczegółowych wyliczeniach, narażona na dużą ilość zmian zarówno od dostawcy rozwiązań i technologii jak i na różnych etapach wykonania i dostawy.

Wnioskodawca współpracuje z dużymi producentami profili do stolarki otworowej (dostawcy), którzy w chwili obecnej posiadają zaawansowane systemy informatyczne zawierające bardzo istotne dla budowania oferty katalogi z elementami konstrukcyjnymi i opisami, gotowe biblioteki, systemy zamówień i rozliczeń, standardy technologiczne do implementacji w procesie produkcyjnym. Jest to branża bardzo newralgiczna pod względem jakości, wymagająca od Wnioskodawcy weryfikacji jakości wyrobów na każdym etapie produkcyjnym i atestacji produkowanych wyrobów.

System B2B zapewnia automatyzację tych procesów, monitorowanie, weryfikację i reagowanie od momentu pojawienia się informacji w systemie czyli już na poziomie rozpoczęcia realizacji z partnerem (pierwsza wycena) aż po realizację i dostawę.

W ramach projektu połączono w jeden wspólny system B2B:

  • oprogramowania systemu ERP do zarządzania procesami
  • specjalistycznego oprogramowania produkcyjnego zawierającego szereg elementów optymalizujących proces produkcyjny w kontekście wymiany informacji z dostawcami technologii profili aluminiowych i szyb, oprogramowania do budowania oferty i projektów stolarki aluminiowej, efektywności rozwiązań konstrukcyjnych uwzględniająca standardy dostawców profili aluminiowych, technologii produkcyjnych, parametryzacja, kalibracja rozwiązań, optymalizacja rozwiązań w kontekście procesów produkcyjnych.
  • oprogramowania dostawców udostępniających technologię produkcji i parametry techniczne
  • oprogramowania do komunikacji z odbiorcami, którzy często mają dodatkowe wymagania zawiązane z dostawa rozwiązań dopasowanych do klimatu, położenia geograficznego, upodobań, stylu, mody w danym regionie, czy uwarunkowań np. historycznych.

W wyniku opracowania otrzymaliśmy jeden z najnowocześniejszych systemów B2B w branży stolarki otworowej, zapewniający modelowy system wymiany informacji w zakresie obsługi dostawców i odbiorców z uwzględnieniem technologii produkcji na każdym etapie czynionych uzgodnień.

Powstał system elektroniczny służący koordynacji procesów B2B realizowanych w celu:

  • pozyskiwania towaru od producentów i głównych dystrybutorów;
  • pozyskiwanie informacji o usługach od usługodawców z systemem rezerwacji;
  • wykonania działań związanych z odpowiednim oferowaniem;
  • wykonania działań związanych z odpowiednią, zgodną z zamówieniem produkcją, kompletacją towaru/usługi;
  • sprzedaży i dostawy towarów/usług zgodnie z zamówieniem do sieci dystrybucji
  • obsługą procesu od oferty, zamówienia do sprzedaży przy wykorzystaniu systemu B2B przez mobilnych handlowców w strukturach wewnętrznych oraz przez kooperantów.

 

Tytuł projektu: Zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnego systemu B2B.

Przyznana kwota dofinansowania w ramach projektu 797 914,00 PLN